Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce - Sanktuarium na Wiktorówkach

Dla wielu z nas powoli zbliża się czas, kiedy zaczniemy się zastanawiać „Gdzie by tu pojechać na wakacje/urlop?” Osobiście, bardzo często wybieram góry. Tam właśnie, w trudzie zdobywania kolejnych przełęczy, szczytów czy po prostu wysokogórskich dolin, człowiek ma czas, żeby zastanowić się nad wieloma trapiącymi go problemami.

Michał - 02.04.2019

Przeżyj Wielki Post razem z nami!

Adoracja rozpocznie się w piątek, 8.03 o godzinie 20 w Parafii Dobrego Pasterza na woli, ul. Szczecińskiego 5

Kasia P. - 06.03.2019

Ten, który na nas czeka

O czym mowa? Oczywiście o poście, o czterdziestu niesamowitych dniach. Dniach łaski! Tak! Przed nami niepowtarzalny czas łaski! Zastanawiam się czy tak patrzycie na ten czas.

Kasia K. - 05.03.2019

Zmierzyć się z samym sobą

„Prawda Was wyzwoli”. Czasami zastanawiam się gdzie bym dziś była gdybym w pewnym momencie mojego życia nie spróbowała sięgnąć po prawdę. A w zasadzie nie – nawet nie próbuję się nad tym zastanawiać, zbyt dobrze wiem, że nie chcę wracać do chwil gdy tkwiłam w błędnym kole swoich przekonań o samej sobie i o innych.

admin - 10.02.2019

Jak To Jest z JEGO Boskością?

(Łk 3,15-16.21-22)
Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem".

Kasia - 13.01.2019

Trzej Królowie - dlaczego są tacy ważni?

Święto Objawienia Pańskiego, najbardziej znane pod nazwą Trzech Króli, wielu kojarzy się z pisaniem na drzwiach C.M.B oraz pieśniami śpiewanymi specjalnie o Trzech Mędrcach. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i spojrzeć z innej perspektywy na tych Mędrców ze Wschodu i nad tym jaką rolę odegrali w narodzinach Jezusa.

Majka - 06.01.2019

Jak to możliwe, że Bogu się chciało?

Co roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia niezmiennie dziwi mnie jedna kwestia: jak to możliwe, że Bogu się chciało. Urodzić się, z perspektywą że trzeba będzie umrzeć. I leżeć w tym zimnym żłóbku, przy wątpliwie uroczym zapachu spoconych owiec...

Skarpeta - 02.01.2019

Święta, święta i po...

Święta, święta i po... najgłośniej rozbrzmiewający tekst w wielu Polskich domach. Czym jednak tak naprawdę są święta? Najpopularniejsza opinia brzmi mniej więcej tak: "dużo sprzątania, gotowania, pasterka, kolędy, goście. Ogólnie coroczna monotonia...". Z czego to wynika?

Hejter - 28.12.2018

Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc, od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami, krążą ci, co są dziś sami.
Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

admin - 15.12.2018

Wigilia Diakonii Muzycznej

W piątek 14 grudnia 2018 spotkaliśmy się wszyscy na uroczystej wigilijnej wieczerzy. Co prawda posiłek nie był do końca wigilijny, za to klimat śpiewanych kolęd przy dźwiękach akordeonu nadawał tej chwili wyjątkowe znaczenie....

admin - 15.12.2018

Ostatnia próba w 2018 roku!

Święta coraz bliżej, a wraz z nimi koniec roku. Diakonia to głównie studenci, którzy pochodzą z różnych zakątków Polski i na te kilka dni w roku zawsze wracają do rodzinnego domu...

admin - 14.12.2018